Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi, debut în Champions League. Ce note au primit + Toate rezultatele

Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debut în Champions League la noua lor echipă. Amândoi au intrat în repriza secundă a meciului Sparta Praga – Salzburg, scor 3-0.

Cea mai importantă competiție a revenit cu noul sezon, cu un nou format. În prima etapă, meciuile se joacă timp de trei zile, marți, miercuri și joi.

Albion Rrahmani, debut în Champions League

Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debutat în Champions League.  Rrahmani mai jucase în trecut în preliminariile UCL, în play-off, tot cu Sparta Praga. A fost introdus în teren în minutul 64, în locul lui Olatunji, cel care a marcat un gol.

Krasniqi a fost aproape de a marca imediat după ce a fost trimis în teren. În minutul 78 a avut o şansă uriaş.

La final, Rrahmani a primit 6,9 pentru prestația sa, iar Krasniqi a primit 5.9. Media echipei  a fost de 6,93.