Afirmaţii controversate despre Emma Răducanu! Ce a putut să spună Carlos Alcaraz despre jucătoarea cu tată român: ‘Sper că i-a plăcut’ / Video

Afirmaţii controversate despre tenismena Emma Răducanu! S-a aflat ce a putut să spună Carlos Alcaraz, campionul de la Wimbledon despre jucătoarea cu tată român. Sportiva i-a făcut galerie în finala londoneză pe care a câştigat-o în faţa lui Novak Djokovic.

Spaniolul Carlos Alcaraz, numărul trei mondial, a reușit să câștige cel de-al doilea titlu consecutiv de la Wimbledon. În tribunele arenei s-a aflat și Emma Răducanu, care a fost eliminată în prima parte a turneului.

Ce a spus Carlos Alcaraz despre Emma Răducanu?

Duminică, 14 iulie, pentru Alcaraz a fost o zi mare. Spaniolul a câștigat al doilea său titlu consecutiv la turneul de la Wimbledon. Acesta s-a impus în fața fostului lider mondial, Novak Djokovic, scor 6-2, 6-2, 7-6 (7/4), într-o reeditare a finalei de anul trecut.

Spaniolul a început extrem de bine partida și nu i-a dat nicio șansă sârbului. Alcaraz a ținut un discurs direct pe teren după câștigarea finalei Wimbledon, dar a participat și la o conferință de presă, acolo unde a fost întrebat în legătură cu prezența Emmei Răducanu la meci. Vizibil emoționat de această întrebare, spaniolul a venit cu un răspuns.

”Nu știu dacă a venit să vadă finala sau să mă vadă pe mine. Trebuie să o întrebați pe ea, dar sper că i-a plăcut.

Îmi imaginez că a vrut să vadă finală, din moment ce este de prin zonă. Dacă era un Grand Slam în Murcia, 100% m-aș fi dus să urmăresc finala”, a declarat campionul de la Wimbledon.

De-a lungul timpului, Alcaraz a fost și el prezent în tribune la mai multe meciuri jucate de Emma Răducanu. Presa din Marea Britanie speculează că cei doi ar avea o relație, însă niciunul dintre ei nu a comentat concret în legătură cu acest zvon.