Adrian Șut face dezvăluirea nopţii! Cuvinte uriaşe după calificarea celor de la FCSB: ‘Am făcut ţara mândră’

Adrian Șut, integralist în partida Maccabi Tel Aviv – FCSB 0-1, a vorbit despre victoria campioanei României. Au fost dezvăluite cuvintele uriaşe ale jucătorului după calificarea celor de la FCSB  care spune că au făcut ţara mândră.

FCSB a obținut calificarea în turul trei preliminar al Champions League, prin golul marcat de William Baten. Adrian Șut a oferit prima reacție după partida contra celor de la Maccabi Tel Aviv. Jucătorul este foarte fericit pentru victoria echipei sale.

Adrian Șut face dezvăluirea nopții!

FCSB s-a impus la Budapesta, 1-0 cu Maccabi Tel Aviv. Unicul gol a fost marcat de belgianul William Baeten, adus de la FCU Craiova. Parcursul european al roș-albaștrilor va continua contra celor de la Sparta Praga, campioanei Cehiei.

Indiferent de rezultatul din acel meci, campioana Superligii este sigură de participarea într-o grupă de cupă europeană. Este vorba despre Conference League.

În această seară, la Budapesta, Șut a fost integralist, și a preluat banderola de căpitan de la Darius Olaru după ieșirea acestuia din repriza secundă. La finalul partidei, Șut a oferit o scurtă declarație, prin intermediul lui Mihai Stoica, care era angrenat într-o intervenție telefonică la PrimaSport.„Bună seara, vă mulțumim pentru susținere și ne bucurăm că am făcut România mândră!”, a spus Șut.

William Baeten, jucătorul adus de la FCU Craiova în această vară, a fost introdus la pauză, a înscris unicul gol al meciului. FCSB a fost în această seară echipa mai periculoasă, mai dinamică, care nu a oferit prea multe șanse de a marca adversarei.