Adrian Şut face dezvăluirea nopţii! Ce spune după calificarea în turul 3 preliminar al Conference League: ‘Nu ne-am temut’ + Vestea momentului despre transferul în străinătate

Adrian Şut face dezvăluirea nopţii! S-a aflat ce spune după calificarea în turul 3 preliminar al Conference League. Vestea momentului despre transferul în străinătate. Mijlocaşul e dorit în Turcia.

Vicecampioana s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League, după un scor de 3-2 împotriva celor de la CSKA 1948 Sofia. Adrian Şut a vorbit despre returul de infarct cu bulgarii.

Adrian Şut face anunţul nopţii

Adrian Şut, mijlocașul celor de la FCSB, susţine că meciul a fost unul foarte dificil, însă s-a declarat bucuros de victoria obţinută de echipa sa.

De asemenea, Şut a fost întrebat şi despre posibilitatea de a pleca de la echipă. Acesta a declarat că orice jucător şi-ar dori să facă pasul la o echipă din străinătate, însă în prezent este concentrat pe ceea ce are de făcut la FCSB.

„A fost o partidă dificilă, mai era al doilea meci în care trebuia să facem un joc bun ca să câştigăm. La primul gol al lor, a fost o greşeală a mea, dar nu ştiu dacă putea să dea fault arbitrul. Avem un meci în campionat, şi după ne pregătim pentru meciul din Europa, cu Nordsjaelland.

N-au ajuns la noi la poartă, în prima repriză, dar după au prins elan. Am scăpat la fază fixă. Nu cred că ne-am temut, avem jucători de calitate în faţă, şi ştiam că putem marca. Avem jucători cu experienţă.

(N.r. Despre derby-ul cu CFR Cluj) Ne bucurăm că o să jucăm în Ghencea. Sperăm să fie de bun augur şi să câştigăm acel meci.

(N.r. Despre oferte) Nu ştiu nimic, eu mă concentrez la meciuri, sunt la FCSB şi voi da tot ce pot. Cred că orice jucător îşi doreşte să facă pasul afară, dar eu sunt la FCSB acum”, a declarat Adrian Şut, la digisport.ro.

FCSB – FC Nordsjaelland

Formaţia lui Elias Charalambous va juca pentru un loc în play-off contra vicecampioanei din Danemarca, FC Nordsjaelland.

Băieţii lui Elias Charalambous au început bine returul cu CSKA 1948 Sofia. Aveau 1-0 după turul din Bulgaria şi şi-au dublat avantajul la general. Damjan Djokovic a deschis scorul în minutul 27. Repriza a doua a început prost pentru băieţii lui Elias Charalambous. Pedrinho a făcut 1-1 în minutul 49. Bulgarii au preluat conducerea după reuşita lui Daskalov.

Acelaşi Damjan Djokovic a marcat în minutul 82. Octavian Popescu a marcat şi el în prelungiri. S-a terminat FCSB-CSKA 1948 Sofia 3-2 şi pentru echipa roş-albastră urmează o dublă crâncenă în turul 3 preliminar, cu Nordsjaelland, vicecampioana Danemarcei.

FC Nordsjaelland a disputat până acum două etape din campionatul danez şi are două victorii la scor. În prima etapă s-a impus cu 4-1 în faţa celor de la Viborg, pe teren propriu, după care a câştigat meciul de la Aarhus cu 3-1.

Primul meci va avea loc pe 10 august, cu FCSB în calitate de gazdă, fiind şanse foarte mari ca partida să se dispute în Ghencea. Returul va avea loc o săptămână mai târziu, în deplasare.