Adrian Şut a făcut anunţul nopţii! Dezvăluiri după egalul cu CFR Cluj: ‘Puteam să câştigăm’ + Ce spune despre plecarea de la FCSB

Adrian Şut nu are nici un dubiu cu privire la viitorul său. Jucătorul lui Elias Charalambous a mărturisit că echipa se va concentra pe campionatul intern și este convins că situația din clasament va arăta altfel.

FCSB a venit din urmă și a reușit să obțină un rezultat de egal, la meciul cu CFR Cluj, scor 2-2.

Adrian Şut a făcut anunţul nopţii! Dezvăluiri după egalul cu CFR Cluj

Scorul a fost deschis de CFR Cluj, prin Louis Munteanu, în minutul 36, după care, imediat după pauză, în minutul 49, atacantul a reușit să marcheze și golul de 2-0. La 10 minute distanță, Alexandru Băluță a reușit să înscrie primul gol al FCSB-ului, iar în minutul 87, Dawa închide tabela de mercat.

Adrian Șut, este mulțumit de acest rezultat, mai ales că echipa nu s-a concentrat, în ultima perioadă de timp, pe campionatul intern.

„Cred că e un punct meritat. Dacă analizăm jocul puteam să câştigăm meciul. Am primit goluri foarte uşor. Trebuia să fim mai atenţi.

S-a întâmplat să luăm goluri, dar încercăm să avem posesia, să ne impunem jocul. Ne bucurăm că am reuşit să revenim de la 0-2. Am dat dovadă de echipă puternică şi de caracter. Cred că până acum ne-am concetrat pe Europa. Încercăm să ne concentrăm mai mult pe campionat. De la meci la meci va fi mai bine şi o să ajungem unde să ne dorim, pe primul loc. O să fie mai greu, dar ne-am atins obiectivul de Europa. E frumos să joci din 3 în 3 zile. Echipele mari fac faţă. Să ne adaptăm şi noi ca să luptăm cu ei.

Gândul meu e la FCSB. Vreau să fac echipa mândră şi să obţinem rezultatele dorite. La un moment dat, fiecare jucător vrea un transfer în afară, dar mă concentrez să ajut echipa”, a declarat Adrian Șut, în direct la Digi Sport TV, la final de meci.