Adrian Mutu, anunţul care îi va enerva pe fani! Probleme mari pentru cei de la Rapid. Ce le-a impus jucătorilor pentru ultimele partide

Adrian Mutu, anunţul care îi va enerva pe fani! Probleme mari pentru cei de la Rapid. S-a aflat ce le-a impus jucătorilor pentru ultimele partide din acest an. Tehnicianul giuleştenilor este mulţumit după FC Argeş – Rapid 1-1.

Adrian Mutu spune că nu a avut ce jucători să bage în rperiza a doua la Piteşti. Giuleştenii au mai mulţi jucători accidentaţi.

Adrian Mutu, anunţul care îi va enerva pe fani!

Chiar dacă are mari probleme de lot, Adrian Mutu le-a impus un obiectiv clar giuleştenilor. Sunt obligaţi să câştige ultimele meciuri din 2022. Primul este cu U Cluj în Cupa României. Această competiţie este principalul obiectiv al giuleştenilor în acest sezon. „A fost un meci echilibrat. În prima repriză nu am reuşit să marcăm mai mult. Apoi, în repriza a doua nu am avut ce face. Ne mulţumit cu un punct. Ai parte şi de ghinion când ai atât de mulţi jucători accidentaţi. Per ansamblu, ăştia sunte. Nu trebuie să căutăm scuze.

Mi-ar plăcea să nu primesc gol. Astfel, şansele să câştigi sunt foarte mari. Când nu ai soluţii pe bancă e greu să schimbi ceva. Dacă aveam schimbări pe posturile din faţă schimbam. Vrem să obţinem maxim din toate meciurile astea. Fără scuze, „, a spus Adrian Mutu, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Şi portarul giuleştenilor, Horaţiu Moldovan, era foarte supărat. „M-aş fi bucurat ca parada din final să ne aducă 3 puncte. Era mai important decât să ies eu în evidenţă. Repriza a doua am jucat mai slab ca în prima. Ne pare rău că nu am reuşit să câştigăm, dar acum ne gândim doar la meciul de la Cluj. Nu cred că e nimic de reparat, trebuie să fim mai responsabili. La finalul campionatului, când tragem linie, să fim în play-off. Prima repriză am jucat mai bine, în a doua ne-am retras un pic. Din poartă însă nici nu am văzut prea bine”, a spus Horaţiu Moldovan, la finalul meciului, în direct la Digisport.