Adrian Mutu a avut un mesaj clar pentru Edi Iordănescu. Ce îl deranjează pe antrenorul celor de la Rapid

Echipa lui Adrian Mutu a câștigat pe teren propriu meciul cu CS Mioveni, scor 2-1, și este la egalitate de puncte cu Farul.

„Este o victorie frumoasă, pentru că a fost muncită, așa cum anticipam, cu o echipă care s-a apărat și a încercat să joace pe contraatac. Dacă se valida acel gol, probabil altul era scorul. Important e că am câștigat, suntem pe primul loc la egalitate cu Farul.

Mă bucur că echipa a avut reacție după golul primit, mă bucur că băieții au atacat timp de 90 de minute. Și mă bucur cel mai mult pentru că învățăm încet, încet să câștigăm astfel de meciuri. E o seară frumoasă pentru noi, mă bucur de această victorie”, a declarat Adrian Mutu.

Antrenorul celor de la Rapid crede că selecționerul Edi Iordănescu ar fi putut să convoace mai mulți jucători de la echipa sa la naționala României. De asemenea, Mutu speră că Horațiu Moldovan va avea ocazia să debuteze. Este convocat de un an și încă nu a jucat niciun minut.

„Două meciuri complicate pentru echipa națională. Echipa națională are nevoie de confirmări. Sper să câștige ambele meciuri și sper să debuteze și Horațiu Moldovan că este convocat de un an și încă nu a prins minute. Cred că e portarul cel mai constant și sper să debuteze și el pentru echipa națională.

E păcat pentru un astfel de talent. Bineînțeles că speram (n.r. să fie mai mulți jucători de la Rapid convocați), suntem pe primul loc, avem cele mai multe victorii în campionat”, a spus Adrian Mutu, după meci.