Adrian Mititelu ar vrea să scape de Croitoru. Între patron și antrenor s-a produs o posibilă ruptură

Se pare că urmează zile decisive pentru antrenorul de la FCU Craiova, Marius Croitoru, după ce în relația dintre antrenor și patronul oltenilor, Adrian Mititelu, a intervenit o ruptură.

După ultima înfrângere din Superligă, 0-1 în fața celor de la FC Voluntari, Adrian Mititelu și-ar fi pierdut răbdarea cu antrenorul echipei și pune presiuni tot mai mari pe banca tehnică.

Adrian Mititelu se teme că echipa sa nu va prinde play-off-ul

La meciul pierdut cu FC Voluntari, Gabi Iancu s-a accidentat încă din minutul 2, iar Croitoru l-a înlocuit cu un fundaș, e vorba de Ricardo Grigore.

Decizia tehnicianului oltenilor e cu atât mai curioasă cu cât a decis să-l lase în afara lotului pe Vladislav Blănuță, atacant adus în vara acestui an sub formă de împrumut de la Pescara la Craiova.

În urma testelor fizice pe care le-a efectuat Blănuță în ultima vreme acesta a ieșit foarte bine și chiar a primit acordul că poate juca 90 de minute fără probleme.

Mai mult, atacantul moldovean s-a mișcat foarte bine și la echipa secundă a clubului, în urmă cu o săptămână, când a marcat trei goluri.

Totuși, Marius Croitoru nu l-a inclus în lot pentru meciul cu FC Voluntari și Mititelu s-a enervat teribil când a văzut că antrenorul său nu are pe cine să introducă în atac după accidentarea lui Gabi Iancu.

Zilele acestea sunt extrem de dificile pentru Croitoru, care ar urma să aibă o discuție decisivă cu patronul său, iar în urma acesteia se va lua o decizie definitivă legată de viitorul său la FC U Craiova, conform Prosport.