Adrian Mititelu se va enerva grav! S-a terminat FCU Craiova-FC Voluntari. Pas fals pentru băieţii lui Marius Croitoru

Adrian Mititelu se va enerva grav! S-a terminat FCU Craiova-FC Voluntari. Pas fals pentru băieţii lui Marius Croitoru. Gazdele sperau la o victorie după mai multe eşecuri în ultimele etape.

Echipa lui Adrian Mititelu a început meciul în atac, dar au fost puţine faze de gol în prima repriză.

Adrian Mititelu se va enerva grav!

S-a jucat aproape la o singură poartă, dar cei de la FC Voluntari au ales arm contraatacului. au şi avut şanse de gol, dar Codruţ Sandu şi-a salvat echipa. Idris a lovit bara, în timp ce Padula putea deschide şi el scorul. S-a intrat însă fără gol la pauză.

În repriza secundă, Bălașa a fost eliminat, în minutul 66. Voluntariul nu a avut însă puterea de a ataca şi a forţa victoria. Scor final FCU Craiovaa-FC Voluntari 0-0. După această runda, FC Voluntari se clasează pe locul 6, cu 16 puncte, în timp ce craiovenii ocupă poziția a 11-a, cu 14 puncte.

Echipele de start:

FCU Craiova: Codruț- Padula (cpt.), Bălașa, Camara, Lumbu, Dragu – Abbey, Pop, Idris, Răduț – Ibrahim
FC Voluntari: Chirilă – Pițian, Armaș, Andreș – Șuteu, Pandele, Panos, Marvin – Merloi, Antonin, Carnat

8 cluburi nu au drept de promovare în Superliga: Corvinul Hunedoara, CSC Șelimbăr, Steaua București, CSM Slatina, CSC Dumbrăvița, CS Afumați, Unirea Ungheni și CSM Focșani.