Adrian Mititelu se va enerva grav! Anunţ făcut în direct. I-a făcut praf imediat după meci

Adrian Mititelu se va enerva grav! Anunţ făcut în direct. I-a făcut praf imediat după meci. După FCU Craiova-Petrolul 0-1, fostul mare atacant, Viorel Moldovan, s-a dezlănţuit. Acesta a criticat jocul ambelor echipe din derby-ul play-out-ului Superligii.

Viorel Moldovan a fost dezamăgit de jocul echipei lui Adrian Mititelu. Nu i-a menajat deloc nici pe cei de la Petrolul. Prahovenii s-au apărat cu 11 oameni şi au lovit pe contraatac.

Adrian Mititelu se va enerva grav!

FCU Craiova a avut prima ocazie a meciului abia în finalul primei reprize. Asta l-a enervat pe Viorel Moldovan. „O primă repriză insipidă, incoloră. A fost un atentat la adresa fotbalului, nu sunt prea multe lucruri de scos în evidenţă, doar ocazia lui Blănuţă. În a doua repriză, parcă FCU Craiova a încercat să pună presiune pe apărarea adversă.

Jocul Petrolului se rezumă, aşa cum ne-a obişnuit, la o organizare bună defensivă. Cei de la Craiova mi s-au părut sufocați. Din punct de vedere fizic, i-am văzut în suferinţă. Poate pauza pentru naţională nu le-a prins bine”, a declarat Viorel Moldovan, în direct la Orange Sport.

După meci, Nicolo Napoli, antrenorul lui FCU Craiova, a declarat că Adrian Mititelu s-a dus la vestiar pentru a vorbi cu jucătorii. „Adrian Mititelu a intrat în vestiar, a vorbit, e normal să vorbească. Toți suntem supărați, pentru că nu am putut să obținem un rezultat bun. Nu am marcat. S-au băgat pe două linii și a fost dificil să înscriem. Am tras de la distanță, dar nu am putut egala.

Jucătorii nu sunt roboți, să joace mereu bine. Nu știu care este problema, trebuie să vorbesc cu jucătorii mei și să vedem de ce nu ne descurcăm după pauzele competiționale”, a declarat Nicolo Napoli după meciul cu Petrolul.