Adrian Mititelu se va enerva cumplit! S-a terminat FC Bihor-FCU Craiova. Echipa lui Marius Croitoru, de nerecunoscut

Adrian Mititelu se va enerva cumplit! S-a terminat FC Bihor-FCU Craiova. Echipa lui Marius Croitoru, de nerecunoscut. Nu a reuşit să câştige nici cu nou promovata în liga secundă şi play-off-ul este departe.

Echipa lui Adrian Mititelu a început tare meciul de la Oradea. A deschis scorul încă din minutul 2 şi părea că forma slabă a echipei va trece.

S-a terminat FC Bihor-FCU Craiova

Nu a fost aşa. După reuşita lui Idris din minutul 2, echipa lui Adrian Mititelu a revenit la acelaşi joc slab. Filip putea egala, dar a nimerit doar bara porţii lui Sandu. Până la urmă, gazdele au egalat. Moga a înscris în minutul 28.

FCU Craiova a atacat pe finalul primei reprize, dar fără să pună în pericol poarta gazdelor. În repriza a doua oaspeţii au avut ocazii, dar mingea nu a intrat în poartă. Sunt alte două puncte mari pierdute de echipa lui Adrian Mititelu. Scor final FC Bihor-FCU Craiova 1-1 şi postul lui Marius Croitoru este iar în pericol.

FC Bihor – FCU Craiova, echipele de start

FC Bihor: Garcia Accinelli, Almanza, Chirțoiu, Cucu, Farcaș, I. Filip, Gal, Giafer, Jurj, Moga, Stahl
Rezerve: I. Rus, Baican, Curescu, Gidea, Gitye, Ioviță, Jurj, A. Nica
Antrenor: Gustavo Aragolaza

FCU Craiova: C. Sandu, Abbey, Bounaas, A. Camara, Ibrahim, Lumbu, Moraru, Negru, Padula, V. Pop, Răduț
Rezerve: Mogoșanu, Achim, Bălan, R. Bălașa, A. Dragu, Ghindovean, M. Ilie, Meijer, Raicea
Antrenor: Marius Croitoru