Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Cuvinte dure la adresa contestatarilor. Ce a făcut patronul celor de la FCU Craiova

Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Cuvinte dure la adresa contestatarilor. S-a aflat ce a făcut patronul celor de la FCU Craiova după victoria echipei sale contra celor de la Dumbrăviţa. I-a pus la punct pe fanii nemulţumiţi.

Adrian Mititelu nu a mai suportat seria de critici la adresa echipei sale. Suporterii nemulţumiţi au comentat şi după victoria cu Dumbrăviţa.

Adrian Mititelu s-a dezlănţuit!

După victoria la limită de la Dumbrăvița, 2-1, Adrian Mititelu, patronul lui FCU Craiova, a intrat în dialog cu suporterii în mediul online. Le-a răspuns dur celor care au criticat jocul băieţţilor lui Marius Croitoru.

După un start fals, înfrângere 0-2 cu CSM Reşiţa, FCU Craiova şi-a revenit. A învins Chindia cu 1-0, Dumbrăviţa cu  2-1 şi e ân play-off-ul Cupei. Asta după 1-0 cu Petrolul Potcoava. Victoria cu Dumbrăvița, scor 2-1, s-a conturat târziu. Golul victoriei a fost marcat în prelungiri de Jibril Ibrahim.

Maniera în care a fost obținută victoria i-a nemulțumit pe unii suporteri ai alb-albaștrilor. Aceștia și-au exprimat supărările în comentariile postării în care clubul a anunțat rezultatul final.

În secțiunea de comentarii și-a făcut apariția și patronul Adrian Mititelu. „Este și ușor și gratis să comentăm fotbalul, să-i catalogăm în fel și chip, asta în condițiile în care pricepuții nu au atins vreodată o minge de joc. Este mult mai greu să joci și să susții fotbalul. Trăsăturile denumirii de SUPORTER nu prea își mai au sensul, nu-și mai regăsesc menirea. Mai degrabă se potrivește «CRITICI»!”, a tunat şeful echipei craiovene.

Intervenția lui Mititelu a devenit cel mai apreciat comentariu, cu sute de like-uri. Nu a fost singurul comentariu patronului. I-a răspuns și unui suporter care a contestat schimbarea făcută de Marius Croitoru în minutul 59, Mario Ilie în locul accidentatului Traian Ciubotaru.

„Astăzi ne-a iubit norocul. Nu poți să faci schimbare în minutul 60 cu Mario Ilie! La liga a 2-a așa se câștigă meciurile, cu luptă, dar și cu multă minte! Croitorule, învață ce trebuie să faci când ai 1-0 în deplasare la pauză! În rest, urcăm unde ne este locul în clasament!”, a spus suporterul neinformat, iar răspunsul a venit imediat.

„Dacă ai cunoaște regulamentul, n-ai scrie tâmpenii. Apropo, Mario Ilie era singurul «under» disponibil pentru schimbarea «under-ului» Ciubotaru, accidentat”, a mai spus Adrian Mititelu.

FCU Craiova a adunat 6 puncte în primele 3 etape şi urmează să joace, etapa viitoare, pe propriul teren, cu Şelimbăr.