Adrian Mititelu a uimit pe toată lumea! Ce a făcut la primul meci al lui FCU Craiova din 2023. Nu s-a mai putut abţine

Adrian Mititelu a uimit pe toată lumea! S-a aflat ce a făcut la primul meci al lui FCU Craiova din 2023. Nu s-a mai putut abţine şi a ţipat la unul dintre jucătorii Ştiinţei aflaţi pe lista neagră.

Adrian Mititelu nu poate sta departe de FCU Craiova nici la meciurile amicale. A fost la prima reprezentaţie a echipei lui Nicolo Napoli din 2023.

Adrian Mititelu a uimit pe toată lumea!

CS Mioveni – FCU Craiova 1-1 în primul meci amical pentru cele două echipe din 2023. La rampă a ieşit finanţatorul oaspeţilor, Adrian Mititelu. În finalul meciului a ţipat către Gabi Enache, jucător aflat pe lista neagră.

I-a transmis să-l lase pe brazilianul Mascarenhas, noua achiziţie să bată o lovitură liberă de pe 16 metri. Pe transmisiunea meciului s-a auzit Adrian Mititelu: „Lăsă-l, bă, pe brazilian”. Gabi Enache a fost până la urmă cel care a executat lovitura liberă și a șutat pe lângă.

CS Mioveni, la care a debutat ca antrenor Nicolae Dică, a deschis scorul prin Nicolae Carnat. FCU Craiova a egalat în prelungirile primei reprize prin Ricardo Grigore. La ultima fază a meciului, oaspeţii au avut un gol anulat. Van Durmen a șutat în bară, Jibril a înscris din apropiere, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Echipe de start:

CS Mioveni: Greab – Rădescu, Garutti, Scarlatache, Șerbănică – Vl. Popa, Lixandru – L. Antal, Panait, Carnat- Buziuc

Au mai jucat : Balaur, M. Iordache, Dat, M. Toma, Coșereanu, B. Rusu, Trif , Burlacu, Ene
Rezerve: Sima, Toma, Balaur, Ene, Coșereanu, Militaru, Guțea, Burnea, Burlacu, B. Rusu, Matei, Iana

Antrenor: Nicolae Dică

FCU Craiova: Gurău, Negru, Paramatti, R. Grigore, Huyghebaert – Albu, Asamoah, Baeten – Bauza, Bahassa, Blănuță

Au mai jucat: Popa, Mogoșanu, Enache, Papadopoulos, Van Durmen, Marquet, Jibril, Blidar, Chițu, Sofianu, Mascarenhas

Antrenor: Nicolo Napoli