Adrian Mihalcea a dat verdictul! Cum a ajuns Unirea neînvinsă timp de 3 etape: ‘Este o intensitate mare’ + Ce posibilități are Slobozia

FC Hermannstadt și Unirea Slobozia au remizat, scor 1-1, pe stadionul Municipal din Sibiu, într-un meci din cadrul etapei a 3-a a SuperLigii. Elevii lui Adrian Mihalcea au rămas astfel neînvinși.

Golurile au fost marcate de Alessandro Murgia (minutul 6) pentru gazde, respectiv Dmytro Pospelov (minutul 40) pentru ialomițeni.

Adrian Mihalcea: „Modestie și muncă”

„E plăcut. Aveem al treilea rezultat bun cu o echipă bună. Rezultatul este just cred eu. Jocul nostru aici ne aduce. E un ritm mai susținut. Este o intensitate mare a jocului. De asta avem meciuri în care alergăm peste 10 km.

Nu cred că mai vine cineva. E vorba despree buget. Nu vrem să umflăm bugetul. Ne trebuie munci în continuare. Modestie și muncă. Sunt mulțumit de ei. Trebuie să mai lucrăm cu unii, au veenit mai târziu.

Trebuie să muncim la fel și o să avem rezultate sportive.”, a declarat Mihalcea la finalul meciului.