A plouat cu goluri pe Arena Națională! Cursă infernală de urmărire a liderului pentru echipa lui Gigi Becali. FCSB și Sepsi, un duel cu scântei

A plouat cu goluri pe Arena Națională! Cursă infernală de urmărire a liderului pentru echipa lui Gigi Becali. FCSB și Sepsi a fost un duel cu scântei.

Chiar dacă tabela ar putea să inducă lumea în eroare, totuși jucătorii lui Gigi Becali au trecut prin ceva emoții, în partida cu Sepsi.

FCSB-ul lui Gigi Becali continuă cursa de urmărire a Farului

Chiar și pe ploaie, chiar și lunea când nici iarba nu grește, s-au strâns oficial 13.475 de spectatori pe Arena Națională. Că place sau nu cuiva, marea majoritatea dintre ei sunt fani ai echipei patronate de Gigi Becali.

Sepsi n-a început rău, dar Târnovanu a scos tot. Iar Miculescu a deschis scorul cu o lovitură de cap din apropiere în minutul 28.

Terenul s-a înclinat către FCSB, iar în prelungirile primei reprize Radunovic a irosit un penalty primit după o intrare a lui Niczuly la Sorescu.

Mișcarea lui Charalambous, Pintilii, Gigi Becali sau a cui o fi fost, ca Sorescu să fie împins în prima linie, părea să dea roade.

Însă Tudorie a redus la tăcere tot stadionul în minutul 67. De bucurat însă, oamenii lui Cristiano Bergodi, trecut și el la un moment dat pe ștatul de plată a milionarului din Pipera, s-au bucurat puțin. Ovidiu Popescu a finalizat o fază de fotbal frumos, lucrată din atingeri fără preluări și s-a făcut 2-1.

Cordea a adus liniștea în minutul 79 și s-a terminat 3-1. Iar din peluza roș-albastră a cântat. Cel puțin matematic, FCSB mai poate să viseze.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Tamm, Radunovici – Ov. Popescu, Șut, Olaru – Sorescu, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad, Haruț, Omrani, Oct. Popescu, I. Cristea, Nikolov, Oaidă, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Elias Charalambous

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Bălașa, Ispas – C. Matei, N. Păun, J. Rodriguez, Ștefănescu – Rondon, Safranko
Rezerve: Began, P. Popa, E. Papa, Achahbar, A. Nistor, I. Grigore, R. Varga, Tudorie, Francisco Junior
Antrenor: Cristiano Bergodi