A bubuit un scandal uriaș în vestiarul lui PSG: totul a degenerat extrem de rapid. Neymar a sărit ca ars

Vestiarul superstarurilor de la PSG este pe un butoi cu pulbere, după o serie de eșecuri extrem de usturătoare.

PSG a fost eliminată din Cupa Franței chiar de marea rivală Olympique Marseille. Ulterior, în campionat parizienii au pierdut fără drept de apel în fața celor de la Monaco.

Vedetele lui PSG au explodat

L’Equipe scrie că, imediat după finalul meciului cu Monaco, în vestiarul lui PSG ar fi avut loc un conflict extrem de aprins.

Directorul sportiv Louis Campos le-a reproșat jucătorilor lipsa de agresivitate și de combativitate.

Acuzațiile lui Campos nu au rămas fără răspuns. Imediat vedetele lui PSG au luat foc și au început un adevărat război.

Neymar a dat tonul și l-a pus la punct pe Campos. Ulterior, alți jucători de la PSG au intervenit și au dat replici directorului sportiv.

Totul a degenerat extrem de rapid, iar jurnaliștii francezi susțin că totul a fost foarte aproape de un scandal fizic.

Jucătorii și-au făcut reproșuri între ei, iar căpitanul Marquinos este tot mai contestat. Lui i se reproșează că nu este un lider, într-un vestiar cu Messi, Neymar și Mbappe.

Presnel Kimpembe, unul dintre căpitanii parizienilor, recunoaște scandalul, dar susține că jucătorii trebuie să rămână uniți.

„Cel mai important lucru este să rămânem uniți, indiferent de ce se vorbește, indiferent de ce se întâmplă, ăsta este mesajul”, a transmis Presnel Kimpembe.

Scandal înaintea dublei cu Bayern

PSG se pregătește de dubla cu Bayern din Uefa Champions League. Acest scandal și forma slabă a echipei pică cum nu se poate mai prost.

Parizienii vor înfrunta pe Bayern pe data de 14 februarie, de la ora 22.00.

PSG a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de către formaţia AS Monaco, scor 1-3, într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Ligue 1.

AS Monaco a avut o primă repriză extraordinară în faţa unui PSG care a aliniat o formulă de echipă fără Messi, Mbappe şi Sergio Ramos. Aleksandr Golovin a deschis scorul pentru gazde, în minutul 3, iar în minutul 17 Wissam Ben Yeder l-a majorat la 2-0.

Zaire-Emery a redus din diferenţă pentru PSG, în minutul 38, însă Ben Yedder a reuşit dubla şi a stabilit scorul final încă din minutul 45+1.