Liviu Ciobotariu s-a enervat! Atac dur imediat după meci. Ce le-a transmis jucătorilor de la Sepsi

Liviu Ciobotariu s-a enervat! Atac dur imediat după meci.

Sepsi a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Aktobe, în prima manșă din turul trei preliminar al Conference League.

Liviu Ciobotariu s-a enervat cumplit

Antrenorul covăsnenilor s-a enervat după egalul reușit de elevii săi în Conference League.

”O primă repriză modestă din partea noastră, am stat foarte jos. A doua repriză, mult mai bună.

Am primit un gol din fază fixă, exact ce nu-mi place deloc, dar mi-am felicitat jucătorii și îi felicit și acum pentru modul în care au crezut în rezultate, pentru modul în care au abordat a doua repriză. Este un rezultat care ne dă speranțe pentru retur.

Eu le-am cerut jucătorilor să fie prudenți în prima repriză, dar în a doua repriză am riscat, am jucat cu doi atacanți. E un rezultat care ne dă speranțe pentru meciul următor.

Jucătorii care au intrat, au intrat foarte bine. Ei au schimbat soarta jocului.

Toți jucătorii sunt vinovați pentru golul încasat, dar cel mai vinovat sunt eu, eu am fost cel care a decis să ne apărăm în zonă. Se mai întâmplă, ok, nu era momentul în această seară, dar când greșim, greșim toți”, a declarat Liviu Ciobotariu.

Meciul retur se joacă joia viitoare, de la ora 18:00, în Kazahstan.