Anunţul momentului despre echipa lui Adrian Mutu! Spectacol total în cantonament. Ce au făcut cei de la Rapid

Anunţul momentului despre echipa lui Adrian Mutu! Spectacol total în cantonament. S-a aflat ce au făcut cei de la Rapid. Slovacii nu au avut nicio șansă.

Strategia lui Adrian Mutu dă roade! Rapid câștigă cel de-al treilea amical al verii, 5-0 cu FK Raca, echipă ce a retrogradat în liga a treia din Slovacia.

Anunţul momentului despre echipa lui Adrian Mutu!

Xian Emmers a deschis scorul, în minutul 4. Funsho Bamgboye a continuat seria de goluri și a băgat mingea în poarta slovacilor în minutul 43.

Mattias Kait, Paul Iacob și Marko Dugandzic au marcat și ei, în minutele 73, 77 si 88, aducând o victorie lejeră pentru giuleşteni. Adrian Mutu pare că a făcut o echipă de titlu în Giuleşti.

Trei amicale bifate în cantonamentul din Slovacia pentru echipa lui Adrian Mutu. În primul amical, Rapid a făcut egal cu Dunajska Streda, iar în cel de-al doilea, Gyor a luat bătaie de la rapidiști cu 1-0.

Primul meci pentru Rapid în Superligă se va disputa pe data de 14 iulie, de la ora 21:30, contra celor de la Sepsi.