Nebunie în Bănie. S-au marcat 6 goluri în FCU Craiova – FC Voluntari, defășurare incredibilă de scor.

Și nu este deloc exagerat. Chiar a fost nebunie în Cetatea Banului: FCU Craiova și FC Voluntari au înviat, parcă, de Paște, și au făcut spectacol în meciul din deschiderea etapei din play-out-ul Superligii.

Craiova a dezghețat prima tabela. Bahassa a prins în minutul 22 un șut de la distanță, care a plasat exact unde a trebuit.  A stabilit și scorul reprizei.

Repriză șoc la Craiova

Dar ce a urmat în partea secundă, nimeni nu și-a imaginat. Mai întâi s-au dezlănțuit oltenii. Chițu a mărit diferența în minutul 55 iar Bauza a făcut 3-1 în minutul 70. Asta pentru că  Duarte își dăduse autogol cu trei minute mai devreme.

Însă Nemec și D. Florea au produs șoc în Bănie. Au anesteziat Craiova lui Mititelu în 5 minute și au făcut 3-3. A fost și scorul final al partidei care nu le permite juveților să schimbe liderul din play-out.

FCU Craiova: 50. Gurău – 2. Negru, 35. Duarte, 14. Henriques, 16. Mascarenhas – 8. D. Albu, 77. Asaoah – 7. Giovanni, 10. Bauza, 28. Bahassa – 11 Chițu
Rezerve: 31. Popa, 5 Huyghebaert, 74. Ciobanu, 20. Zanfir, 24. Baeten, 27. M. Ilie, 9. Jubril, 17. Ganea, 99. Blănuță
Antrenor: Nicolo Napoli

FC Voluntari71. M. Popa – 24. Ricardinho,34. Matricardi, 5. Armaș – 7. ALiji, 3. Meleke, 22. Rață, 16. Sigurjonsson, 98. Costin – 14. Lopes, 77. Nemec
Rezerve: 88. Fernandez, 2. Paz, 8. Răduț, 10. Merloi, 11. D. Florea, 13. Dumiter, Andreș, H. Tavares
Antrenor: Liviu Ciobotariu