Final încins la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-FCSB. Debut cu emoții pentru noul antrenor al vicecampioanei

FCSB a câștigat cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1 în runda secundă a play-off-ului din SuperLigă.

Gazdele au deschis scorul rapid. În minutul 6, Ștefănescu a șutat cu stângul din interiorul careului, balonul a fost deviat de Radunovic și s-a oprit în propria poartă. Două minute mai târziu, Compagno a marcat și a devenit, din nou, golgheterul Ligii 1, cu 17 reușite.

FCSB a intrat în avantaj în minutul 19, când Coman a combinat frumos cu Radunovic, a pătruns în careu l-a învins pe Niczuly.

Sepsi a marcat golul egalizator în minutul 63, dar reușita lui Safranko a fost anulată pe motiv de ofsaid.

FCSB este în acest moment pe locul 3 cu 33 de puncte, la unul de CFR Cluj și la 3 de Farul. Sepsi este pe 6 cu 21 de puncte.

Sepsi Sf. Gheorghe – FCSB, echipele de start

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Ninaj, A. Dumitrescu – Aganovic, N. Păun, J. Rodriguez – Safranko, Tudorie, Ștefănescu
Rezerve: Began – R. Ispas, D. Ciobotariu, M. Tamas, E. Papa, Francisco Junior, I. Gheorghe, Achahbar, Rondon
Antrenor: Cristiano Bergodi

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Edjouma – Cordea, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Miculescu, I. Cristea, Ov. Popescu, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii