Lovitură totală pentru Dan Petrescu! CFR Cluj, în criză înaintea meciului cu Lazio. S-a terminat disputa cu CSU Craiova

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! CFR Cluj, în criză înaintea meciului cu Lazio. S-a terminat disputa cu CSU Craiova. Trupa din Gruia a încasat a doua înfrângere consecutivă în Superliga.

Echipa lui Dan Petrescu nu a jucat nimic în deplasarea de la CSU Craiova. Trupa din Gruia a arătat groaznic şi a pierdut al doilea meci consecutiv după derby-ul cu FCSB.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

După o primă repriză de play-out, CSU Craiova a reuşit să se desprindă în repriza a doua. Dan Petrescu a pierdut pe mâna lui. CFR Cluj n-a fost în stare să îşi creeze ocazii nici măcar la faze fixe. A pierdut meciul în urma a două autogoluri.

Mai întâi, gazdele au deschis scorul după şutul lui Ivan din lovitură liberă. Bârligea a deviat mingea în proprie poartă. Petrescu a făcut schimbări ofensive abia pe final. A încasat încă un gol, pe contraatac. Ivan a beneficiat de devierea lui Yuri şi s-a făcut 2-0.

S-a terminat CSU Craiova – CFR Cluj 2-0 şi e a doua înfrângere consecutivă în Supeliga. CFR rămâne pe locul 2, cu 50 de puncte, în timp ce CSU Craiova a acumulat 44 de puncte, dar e tot pe locul 5.

CSU Craiova – CFR Cluj, echipe de start:

CSU Craiova: L. Popescu – Vătăjelu, Gjoko Zajkov, Raul Silva, Basilio Ndong – Mateiu, Screciu – Ișfan, Cîmpanu, Ivan – Markovic
Rezerve: Lazar, Hanca, Juraj Badelj, D. Sala, Al. Crețu, Nistor, M. Danciu, Rivaldinho, Koljoc
Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Scuffet – Cr. Manea, Yuri Matias, Burcă, Camora – Bordeianu, Boateng, C. Deac – Krasniqi, Yeboah, Birligea
Rezerve: Sava – Braun, Țîru, Muhar, Cvek, Petrila, Fica, Malele, Janga
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion: „Ion Oblemenco”, Craiova

Arbitru: Marcel Bîrsan / Asistenți: Mihai Marica și Imre-Laszlo Bucsi