Dan Petrescu este nemulțumit după victoria cu FCSB: `Am stat cu frică, eu mi-aș fi dorit să marcăm și golul doi.`

CFR Cluj a obținut o victorie uriașă împotriva rivalei FCS, în restanța etapei a 9-a din Superliga de fotbal a României.

Dan Petrescu a fost mulțumit per total de rezultat însă scorul nu l-a mulțumit pe ”Bursuc”.

CFR Cluj a câștigat derby-u cu FCSB

Este o victorie meritată și importantă, în primele minute nu îmi amintesc vreo ocazie de a lui FCSB.

Marți am avut doar doi fundași la antrenament, dar staff-ul medical a făcut minuni.

În repriza a 2-a noi am jucat mai bine, daca eram mai atenți puteam să facem 2-0 pe contra-atac, am stat cu frică, eu mi-aș fi dorit să marcăm și golul doi.

O să ne fie foarte greu în lupta la titlu, dar CFR se va întări în această iarnă.

Specialiștii să facă ei analiză. Eu dacă spun ceva este interpretat oricum invers, am făcut un meci bun, am avut 17-7 la șuturi spre poartă.

Eu nu am putut să fac antrenament tactic că nu am avut fundași la antrenamente. Trebuie neapărat să câștigă marți ca să aibă efect această victorie.

M-a imprsionat enorm Kolinger. A fost suspendat și a ținut să vină cu noi, eu nu am văzut niciodată așa ceva, nu e nici măcar român, incredibil!

Astăzi au venit la stadion oameni doar să mă înjure. Tribuna în care stăteau să ma înjure pe, e construită din bani luați pe mine.”, a spus Dan Petrescu la finalul partidei.