Există viață după Mirel Rădoi. CSU Craiova învinge în deplasare și o egalează la puncte pe FCSB

CSU Craiova a câștigat în deplasarea de la CS Mioveni, scor 1-0 și o egalează la puncte pe FCSB, echipa de pe locul trei.

Oltenii au câștigat cu un gol marcat în prima repriză de Cîmpanu.

CSU Craiova câștigă primul meci de la despărțirea de Mirel Rădoi

Prima repriză a fost una destul de anostă, iar jucătorii de la CSU Craiova nu și-au asumat foarte multe riscuri.

Prima ocazie importantă de gol pentru olteni, a venit în minutul 41, când Rivaldinho a centrat periculos, iar Cîmpanu a reluat mingea în plasa porții.

Până la pauză, Craiova a preferat să păstreze avansul de un gol, iar la cabine s-a intrat cu avantaj minim pentru CSU.

Începutul părții secunde le-a aparținut tot oltenilor care au dominat steril jocul.

CS Mioveni: Croitoru – Balaur, Ene, Garutti – Oancea, Rădescu, Panait, Toma, Trif – Carnat, Antal
Rezerve: Sima, Scarlatache, Lixandru, Pop, Coșereanu, Burnea, Kabanaga, Krasniqi, Gutea
Absenți: Buziuc, Blănaru (accidentați)
Antrenor: Marius Stoica

CS Universitatea Craiova: Lazar – Căpățînă, Screciu, Mitrea, Vătăjelu – Crețu, Mateiu – Cîmpanu, Rivaldinho, Ivan – Markovic
Rezerve: Popescu, Găman, Raul Silva, Benga, Sala, Hanca, Danciu, Florescu, Melniciuc
Absenți: Arlauskis, Koljic, Martic (indisponibili)
Antrenor: Dragoș Bon

Stadion: Orășenesc (Mioveni)
Arbitru: Cojocaru Adrian (Galați), A1: Imre Bucsi (Sfântu Gheorghe), A2: Marius Badea (Râmnicu-Vâlcea) / Arbitru VAR: Andrei Chivulete (București), Arbitru AVAR: Ionel Dumitru (Gherghița)