Argentina respiră! Lionel Messi a resuscitat naționala. Goluri minunate contra Mexicului

Argentina a învins Mexicul, scor 2-0, după două bijuterii marca Messi și Enzo Fernandez.

Fără strălucirea așteptată de fani ”Vulturii” au reușit să câștige și să mențină aprinsă flacara calificării în optimi.

Argentina lui Messi a dat două bijuterii de goluri

Argentina și Mexic au oferit o primă repriză deloc ”sud-americană”. Cele două echipe au fost preocupate mai mult să nu lase spații, iar lucrul acesta a afectat spectacolul.

Echipa lui Messi a atacat timid în primele 30 de minute, iar Mexic a preferat să facă un joc de așteptare.

Singurul ”plus” cu adevărat în prima repriză a fost atmosfera de pe stadion. Fanii Mexicului au dominat ambianța și au făcut o atmosferă senzațională.

A 2-a repriză a început cu Argentina ceva mai decisă, iar acest lucru s-a văzut imediat pe tabela de marcaj.

Lionel Messi a înscris în minutul 61 cu un șut superb de la peste 20 de metri plasat excelent.

Enzo Fernandez a risipit orice emoție și a dublat scorul cu o execuție fabuloasă din colțul careului mare.

Echipele de start:
Argentina: Emiliano Martinez – Montiel, Otamendi, Lisandro Martinez, Acuna – Di Maria, de Paul, Rodriguez, Mac Allister – Messi, Lautaro Martinez
Selecționer: Lionel Scaloni

Mexic: Ochoa – Alvarez, Araujo, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera, Guardado, Chavez – Lozano, Vega
Selecționer: Gerardo Martino