Mioveniul şi Botoşaniul s-au anulat reciproc! Moldovenii au scăpat miraculos, deşi au jucat în 10 oameni jumătate de repriză

Mioveniul şi Botoşaniul s-au anulat reciproc! Moldovenii au scăpat miraculos, deşi au jucat în 10 oameni jumătate de repriză. Puştiul Dican a fost eliminat în minutul 67, după ce a luat două cartonaşe galbene.

Mioveni – Botoşani 0-0 după un meci cu eliminări, goluri anulate, dar şi penalty-uri anulate de VAR.

Mioveniul şi Botoşaniul s-au anulat reciproc!

Dican şi-a lăsat echipa în 10 oameni încă din minutul 67. Arbitrul George Găman l-a eliminat după două cartonaşe galbene. Pe final, echipa lui Flavius Stoican a atacat cu disperare. A avut şi un posibil penalty, anulat de VAR, dar şi un gol marcat.

Panait a deschis scorul în minutul 83, dar reuşita a fost anulată de arbitrajul video. Mingea ieşise din teren până să intre în poartă. Astfel echipa lui Mihai Teja a scăpat şi CS Mioveni – FC Botosani s-a terminat 0-0. În urma acestui rezultate, Botoşaniul a urcat pe locul 7, cu 18 puncte, în timp ce Mioveniul a rămas ultima în Superliga.

Echipele de start la CS Mioveni – FC Botoșani:

MIOVENI (3-4-3): I. Popescu – I. Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea (Kabananga 75), Panait, Lixandru, Șerbănică- Rădescu (Coșereanu 63), Krasniqi, Antal
REZERVE: Sima, Burnea, Trif, Ene, Iacob, Toma, Coșereanu, Carnat, Kabananga
ABSENT: Pop (suspendat)
ANTRENOR: Flavius Stoican

BOTOȘANI (4-3-3): Ed. Pap- Patache (Sno 81), Dican, Boli, Țigănașu (Dragu 46) – Sylla, Sadiku, Ivanov- Shahaf (Zabou 62), Roman (Camara 70), Mateus Santos (Șeroni 70)
REZERVE: Ureche, Sno, Șeroni, Dragu, Perianu, Zabou, Pinson, Mailat, Camara
ANTRENOR: Mihai Teja

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Popescu Adrian (Craiova), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Vidican Rares George (Satu Mare), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)