Nebunie de meci la Mediaş! Hermannstadt a dat lovitura la ultima fază. Sibienii sunt pe podium în Superliga

Nebunie de meci la Mediaş! Hermannstadt a dat lovitura la ultima fază a meciului cu Petrolul. Sibienii sunt pe podium în Superliga în urma acestei victorii uriaşe. Golul a fost marcat de căpitanul Ionuţ Stoica, dar coautor a fost nefericitul Seto.

Hermannstadt continuă forma fabuloasă pe care a arătat-o în startul sezonului. A reuşit să câştige şi derby-ul nou-promovatelor cu Petrolul.

Hermannstadt a dat lovitura la ultima fază

Hermannstadt – Petrolul 2-1 în al doilea meci al zilei! Meciul se îndrepta către un egal specialitatea casei, dar prelungirile au fost decisive. Hermannstadt şi Petrolul nu promiteau fotbal mult oricum, dar nici gazonul de la Mediaş nu a ţinut cu ei. Suprafaţa de joc a fost absolut groaznică.

Hermannstadt – Petrolul 2-1 cu golul lui Ionuţ Stoica la ultima fază. Japonezul Seto şi-a marcat un autogol de generic, cu gazonul pe post de coautor. Băieţii lui Măldărăşanu nu au fost în stare să ţină avantajul prea mult timp.

Irobiso a reuşit egalarea în minutul 29. Meciul se îndrepta către un egal, dar căpitanul Ionuţ Stoica nu a fost de acord. La ultima fază, un corner, s-a ridicat de lângă Tamaş şi a marcat golul victoriei, cu largul concurs al aceluiaşi Seto. S-a terminat Hermannstadt – Petrolul 2-1 sibienii au urcat pe locul secund, cu 19 puncte şi un meci în minus, în timp ce oaspeţii sunt pe 4, cu 17 puncte.

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești, echipe de start

Hermannstadt: Muțiu – Butean, Bejan, Stoica, Opruț – Mino Sota, Biceanu – Petrescu, Alhassan, Oroian – Paraschiv
Rezerve: Uțiu, Antoche, Ettienne, Răuță, Năstăsie, Balaure, Iancu, Buhăcianu, Hora
Antrenor: Marius Măldărășanu

Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Tamaș, Juja – Borta, Dumitru, Seto, Tavares, Țicu – Irobiso, Grozav
Rezerve: Moroz, Pashov, Olaru, Cebotaru, Tusungama, Tugaliuc, Ivanovski, Cioiu, Măzărache
Antrenor: Nicolae Constantin

Stadion: Gaz Metan, Mediaș
Arbitru: George Găman / Asistenți: Alexandru Cerei și Daniel Mitruți