Nebunie de meci la Arad! UTA şi Chindia au dat recital. Rezultatul s-a stabilit în final

Nebunie de meci la Arad! UTA şi Chindia au dat recital. Rezultatul s-a stabilit în final de meci, iar oaspeţii au fost la un pas de a obţine o victorie mare. Nu a fost de acord Benga care a marcat un super gol în minutul 86.

UTA şi Chindia au făcut spectacol în primul meci al zilei din Superliga. Târgoviştenii lui Adrian Mihalcea au fost la un pas de a obţine prima victorie din acest campionat.

Nebunie de meci la Arad!

UTA – Chindia 1-1 după o partidă peste nivelul Superligii. Chindia, lanterna roşie a Superligii a deschis scorul chiar înaintea pauzei prim Akhmatov, în minutul 44, cu un şut de la mare distanţă. UTA a tras de 10 ori la poartă, dar a reuşit doar golul egalizator.

Pe final de meci, Benga a marcat un eurogul, după un corner. S-a terminat UTA – Chindia 1-1, iar arădenii sunt pe locul 8 în Superliga, cu 12 puncte acumulate după 9 etape, în timp ce Chindia rămâne pe ultimul loc. Târgoviştenii au doar 3 puncte în 8 meciuri.

UTA – Chindia » Echipele de start

UTA: Balauru – Vukcevic, Chindriș, Benga, Hoxhallari – Batha, Isac – Jobello, Cascini, Otele – Postolachi
Rezerve: Fl. Iacob – Aly, Stahl, Negoescu, Pop, Matei, Ubbink, Ademi, Keșeru
Antrenor: Ilie Poenaru

Chindia: Moldovan – Orozco, Celea, Boldor, Ad. Ioniță – Neguț, Akhmatov, Vorobjovas, Popadiuc – Cooper, D. Popa
Rezerve: Căbuz – Căpușă, Passaglia, Dumitrașcu, Cherchez, Atanase, C. Dinu, Dima, Șerban
Antrenor: Adrian Mihalcea

Arbitru: Szabolcs Kovacs / A1: Valentin Avram; A2: Romică Bîrdeș
Arbitru VAR: George Vidican; Arbitru AVAR: Florin Neacșu