Şi-a revenit Argeşul lui Prepeliţă! Victorie mare în faţa Chindiei. Piteştiul a întors scorul în partea secundă

Şi-a revenit Argeşul lui Prepeliţă! Gruparea din Trivale a obţinut o victorie mare în faţa Chindiei. Piteştiul a întors scorul în partea secundă după ce a fost condusă la pauză după o gafă mare a lui Marius Constantin.

Andrei Prepeliţă a reuşit să-şi capaciteze echipa să întoarcă meicul cu Chindia lui Adrian Mihalcea.

Şi-a revenit Argeşul lui Prepeliţă!

FC Argeş – Chindia 2-1 în primul meci al zilei din Superliga. Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 30. Popadiuc a profitat de o gafă a lui Marius Constantin şi l-a bătut pe Straton.

Piteştiul a întors meciul în repriza a doua. Garita a marcat în minutul 58 cu o foarfecă superbă. Cu 15 minute înainte de final, Ișfan a adus cele trei puncte pentru echipa lui Andrei Prepeliţă.

În urma acestei victorii, FC Argeş a acumulat 12 puncte şi se află, momentan, pe locul 3. De partea cealaltă, Chindia e penultima în Superliga, fără victorie după primele 6 meciuri şi cu doar două puncte acumulate.

FC Argeș – Chindia Târgoviște, echipele de start:

FC ARGEȘ: 1. Straton – 70. Jakolis, 23. M. Constantin, 92. Cestor, 16. Vianna – 4. Meza Colli, 6. Nijke – 11. Ișfan, 21. Alceus, 24. Bertrand – 14. Garita
REZERVE: 12. Greab, 2. Tofan, 3. Latovlevici, 7. Rainov, 8. I. Șerban, 10. Calcan, 17. Dobrosavlevici, 20. Celestine, 77. Covaci
ABSENT: Turda (accidentat)
ANTRENOR: Andrei Prepeliță

CHINDIA: 33. Căbuz – 98. Căpușă, 6. Celea, 25. Boldor, 8. Ad. Ioniță – 5. Vorobjovas, 4. Passaglia – 77. A Șerban, 59. Popadiuc, 80. D. Dumitrașcu – 19. D. Popa
REZERVE: 1. D. Moldovan, 7. Al. Jipa, 9. Cooper, 11. Atanase, 13. Cherchez, 15. C. Dinu, 23. Mihaiu
ABSENT: Neguț (suspendat)
ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Stadion: Nicolae Dobrin – Trivale (Piteşti)
Arbitru: Dima Iulian (Bucureşti) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Marchidanu Marius Cristian (Brăila) / Arbitru VAR: Barbu Marian (Făgăraş), Arbitru AVAR: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti)