Florentin Petre, imagini emoționante. Nu și-a putut stăpâni lacrimile. Fanii au făcut spectacol / Video

Florentin Petre a oferit un moment rar la meciul dintre FC Hermannstadt și Dinamo, câștigat de câini, scor 2-0.

Antrenorul secund al dinamoviștilor nu și-a putut stăpâni lacrimile fiind impresionat de momentele inedite oferite de fani.

Florentin Petre, în lacrimi

Dinamo a urcat pe locul 4 în Superliga, după ce a învins-o pe FC Hermannstadt, la Sibiu, scor 2-0, în runda a 14-a. Golurile au fost marcate de Astrit Selmani (33′ – penalty) și Kennedy Boateng (88′). După primul gol, Zeljko Kopic a văzut cartonașul roșu și a fost trimis în tribune, iar pe bancă a rămas doar Florentin Petre.

Suporterii dinamoviști prezenți în tibune au oferit momente inedite spre finalul meciului. Au cântat minute în șir „Și acasă, și în deplasare, Dinamo e echipă mare”.

Florentin Petre, aflat pe marginea terenului, a fost impresionat și nu și-a putut stăpâni lacrimile.

Aceasta a fost prima victorie a câinilor în deplasare din luna februarie. Atunci au câștigat cu Farul.

„Cred că am jucat cu personalitate. Am jucat cu pasiune şi cu sentimente puternice pentru tricoul purtat. Am reuşit să câştigăm, în sfârşit în deplasare. Am avut probleme după ultima pauză internaţională. Ştiam cum putem juca, dar aveam îndoielile mele. Sunt foarte satisfăcut de mentalitatea jucătorilor”, a spus Zejlko Kopic, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Dinamo joacă următorul meci cu FCSB din grupele Cupei României, miercuri, de la ora 21:00, pe Arena Națională.