Leo Messi are America la picioare! O nouă prestaţie stelară pentru argentinian. Echipa sa, în formă maximă / Video

Leo Messi are America la picioare! O nouă prestaţie stelară pentru argentinian. Echipa sa, în formă maximă. Campionul mondial face senzaţie şi atunci când nu marchează, dar îşi conduce echipa spre victorie.

Leo Messi a avut o contribuţie importanţă la victoria echipei sale, Inter Miami. Formaţia campionului mondial se îndreaptă spre titlu.

Leo Messi are America la picioare!

Cei de la Inter Miami au câştigat, scor 2-1, meciul susţinut în compania formaţiei Atlanta United, în play-off-ul MLS, liga profesionistă nord-americană de fotbal. Luis Suarez a deschis scorul în minutul 2, după o pasă de la Jordi Alba.

Saba Lobjanidze a egalat pentru Atlanta în minutul 39, dar golul victoriei a venit în minutul 60. Atunci, Jordi Alba a marcat de la 30 de metri, după o pasă de la starul argentinian, Leo Messi. Pentru Jordi Alba a fost primul marcat de la 20 iulie.