Marius Şumudică a rămas mască! Mesajul primit după meciul naţionalei. Ce i-a spus unul dintre jucători

Marius Şumudică a rămas mască în urma mesajului primit de la jucătorul său, după meciul echipei naționale. Tricolorul și-a cerut scuze pentru prestațiile sale de la meciul din Elite League.

România U20 a reușit să se impună în fața Chehiei U20, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Alexandru Musi.

Marius Şumudică a rămas mască!

La România U20 este convocat și Rareș Pop, jucătorul lui Marius Șumudică de la Rapid, care a fost îtrodus pe teren în minutul 56. Jucătorul nu a a vut o prestație foarte bună, iar acest lucru l-a făcut să își ceară scuze față de Marius Șumudică.

Potrivit tehnicianului, jucătorul i-a scris imediat după meci, iar acest lucru l-a lăsat mască.

”Mi-a trimis un mesaj după meci (n.r. Rareș Pop). Am rămas blocat când l-am auzit… Mi-a spus ’Domn profesor, sunt dezamăgit de ceea ce am făcut, vă rog frumos să mă scuzați!’. Deci am înghețat… A intrat prin minutul 50 și ceva la meciul din Cehia. Este un băiat de un bun simț ieșit din comun.

Stați să mă uit în agendă să-l citesc exact. Un băiat de un caracter extraordinar, care pe mine m-a lăsat… ’Bună seara! Rareș Pop sunt… Am avut astăzi meci și am intrat pe parcurs. Nu știu dacă ați văzut meciul, dar nu am avut o atitudine deloc potrivită. Vă cer scuze!­’”, a spus Șumudică la Fanatik.

Rareș Pop, cotat la 600.000 de euro, are cotract cu rapidul până în vara lui 2028.

În acest sezon, în 9 meciuri jucate, atacantul a reușit să înscrie 3 goluri.