Dennis Man, decisiv pentru tricolori! Verdictul specialiștilor după victoria cu Cipru. A fost cel mai bun

Naționala României a obținut a reia victorie în Liga Națiunilor, iar specialiștii consideră că Dennis Man a fost omul meciului. Tricolorul a primit cea mai mare notă.

Elevii lui Mircea Lucescu au câștigat cu Cipru, 3-0, și sunt pe primul loc în Grupei C2, cu 9 puncte. Următorul mei este ccel cu Lituania, marți, de la ora 21.45.

Dennis Man, decisiv pentru tricolori

Dennis Man a marcat un gol (minutul 16) și a dat o pasă decisivă în partida de la Larnaca. Celelalte reușite ale României au fost semnate de Răzvan Marin (minutul 25) și Radu Drăgușin (minutul 36).

Jurnaliștii de la SofaScore i-au acordat atacantului de la Parma cea mai mare notă, 8,2. pe locul doi se află Radu Drăgușin și Valentin Mihăilă, ambii cu 7.6

Notele primite de ”Tricolori”, după Cipru – România 0-3