Vestea momentului pentru Mircea Lucescu! Cine va conduce duelul România-Cipru. L-a enervat crunt pe Gigi Becali

Sascha Stegemann a fost delegat de către reprezentanții UEFA, pentru a arbitra de la centru partida Cipru – România, din UEFA Nations League! Același fluieraș a arbitrat și duelul dintre campioana României și PAOK Salonic, 1-0.

Gigi Becali l-a criticat dur pe central, după ce acesta a decis să-l elimine pe Darius Olaru în repriza secundă din duelul contra grecilor. România-Cipru se va disputa pe data de 12 octombrie, de la ora 21.45.

România-Cipru se anunță de foc!

Sascha Stegemann va fi ajutat de asistenții Marco Achmüller (44 de ani) și Christof Günsch (38 de ani). Arbitru de rezervă este Tobias Reichel (39 de ani).

”M-am supărat pe Olaru pentru roșu, dar ce a făcut el la finalul primei reprize când am marcat e fantastic. Datorită lui am câștigat. Am jucat 40 de minute cu un om în minus. Am avut și un arbitraj ostil. Olaru a pus mâna pe minge, dar a fost fault!”, a declarat patronul FCSB după meciul cu PAOK.

Lotul României pentru meciurile din Nations League:

PORTARI: Florin NIȚĂ (Damac | Arabia Saudită, 26/0), Horațiu MOLDOVAN (Sassuolo | Italia, 11/0), Ștefan TÂRNOVANU (FCSB, 2/0)

FUNDAȘI: Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 23/1), Cristian MANEA (FC Rapid 1923, 25/2), Andrei BURCĂ (Baniyas | EAU, 33/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 23/0), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0), Alexandru PAȘCANU (FC Rapid 1923, 0/0), Nicușor BANCU (Universitatea Craiova, 41/2), Alexandru CHIPCIU (Universitatea Cluj, 45/6)

MIJLOCAȘI: Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 19/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 30/8), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 76/15), Răzvan MARIN (Cagliari | Italia, 61/7), Marius MARIN (Pisa | Italia, 24/0), Darius OLARU (FCSB, 22/0), Victor DICAN (Farul, 0/0), Ianis HAGI (Rangers | Scoția, 41/5), Florinel COMAN (Al-Gharafa | Qatar, 18/1), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 26/5), Alexandru MITRIȚĂ (Universitatea Craiova, 20/4)

ATACANȚI: George PUȘCAȘ (Bodrum | Turcia, 45/11), Denis ALIBEC (Farul Constanța, 40/5), Denis DRĂGUȘ (Trabzonspor | Turcia, 17/4).