Monica Niculescu a dat lovitura! Reuşită importantă pentru româncă. A trecut de turul inaugural de la Wuhan, la dublu

Monica Niculescu a dat lovitura! Reuşită importantă pentru româncă. A trecut de turul inaugural de la Wuhan, la dublu. Jucătoarea noastră şi ce Cristina Bucşa, care reprezintă Spania, s-au calificat, marţi, în turul doi al probei de dublu la Wuhan Open.

Compatiţia la care participă Monica Niculescu este de categorie WTA 1000, cu premii de 3.221.715 de dolari.

Monica Niculescu a dat lovitura!

Monica Niculescu şi Cristina Bucsa au trecut în primul tur de perechea Demi Schuurs/Luisa Stefani. Este vorba despre o jucătoare din Olanda şi una din Brazilia. Perechea româno iberică a avut de tras. A câştigat primul set cu 6-0. Apoi, l-au pierdut pe cel secund, scor 3-6.

În super tie-break românca şi iberica s-au impus cu 10-4. Meciul a durat o oră şi 28 de minute. Pentru accederea în turul doi la dublu, la Wuhan Open, cele două vor fi recompensate cu 13.693 de dolari şi 120 de puncte WTA.