Bombă la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. Umilinţă pentru echipa lui Marius Măldărăşanu

Bombă la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. Umilinţă pentru echipa lui Marius Măldărăşanu care a suferit o înfrângere absolut ruşinoasă, pe teren propriu, la un scor uriaş.

Echipa lui Marius Măldărăşanu spera să câştige pentru a forţa un loc în play-off-ul de Superliga.

S-a terminat Hermannstadt-Sepsi

Formaţia lui Marius Măldărăşanu a încasat gol încă din minutul 14. A deschis scorul pentru Sepsi El Sawy, jucătorul împrumutat de la Rapid. Degringolada sibienilor a continuat, iar Florin Ștefan a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 42.

Sibienii au început tare repriza secundă. Alessandru Murgia a înscris pentru Hermannstadt în minutul 55. Reușita sa a fost anulată după 5 minute ca urmare a intervenției VAR, pentru un ofsaid. Apoi, Sepsi a marcat şi golul 3. Alimi a marcat în minutul 70, din penalty. În prelungiri, Neskovic a marcat pe contraatac şi golul 4 al oaspeţilor.

Scor final Hermannstadt-Sepsi 0-4 şi covăsnenii urcă pe locul 8. De partea cealaltă, sibienii sunt la prima înfrângere a sezonului pe teren propriu.

Hermannstadt – Sepsi, echipe de start

Hermannstadt (4-2-3-1): Căbuz – Antwi, Găman, Bejan, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu, Ianis Stoica – Chițu
Rezerve: Muțiu, Biceanu, S. Buș, Căpușă, D. Iancu, Kujabi, Neguț, A. Oroian, R. Popescu, I. Pop, Selimovic, Ionuț Stoica
Absenți: – Markovic (accidentat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Sepsi (3-4-3): Gyenge – Haruț, Ciobotariu, Ninaj – Kallaku, Mino, F. Ștefan, Dumitrescu – C. Matei, M. Coman, El Sawy
Rezerve: Niczuly, Alimi, Bardea, H. Batzula, Breij, Hajdin, D. Moldovan, Neskovic, D. Oroian, Siger
Absent: Oteliță (accidentat)
Antrenor: Valentin Suciu