Adrian Mititelu se va enerva cumplit! S-a terminat FCU Craiova-CS Afumaţi. Lui Marius Croitoru i s-a cerut demisia

Adrian Mititelu se va enerva cumplit! S-a terminat FCU Craiova-CS Afumaţi. Lui Marius Croitoru i s-a cerut demisia. Asta după ce echipa craioveană a suferit cea mai mare umilinţă a sezonului, 0-3.

Echipa lui Adrian Mititelu a fost de nerecunoscut în faţa nou-promovatei. A pierdut la scor de neprezentare.

S-a terminat FCU Craiova-CS Afumaţi

Primul gol al meciului s-a marcat după doar 30 de minute. Beşleagă s-a distrat cu partea stângă a echipei lui Marius Croitoru. Oltean a fost întors pe toate părţile, în timp ce Ilie nici nu a venit la marcaj. Imediat s-au făcut două schimbări, dar jocul nu a convins.

La 5 minute de la reluare s-a făcut 2-0 după un corner. Stanciu a fost cel care a marcat. Apoi, în prelungiri, a marcat şi Petculescu. Fanii celor de la FCU Craiova şi-au pierdut răbdarea şi i-au cerut demisia lui Marius Croitoru. Echipa lui Adrian Mititelu este în pericol de a rata play-off-ul de promovare. Scor final FCU Craiova-CS Afumaţi 0-3 şi jocul arată din ce în ce mai rău pentru echipa craioveană.

FCU Craiova – CS Afumați, echipe de start

FCU Craiova: C. Sandu – Padula, Lumbu, Camara, Oltean – Achim, Pop, Ilie – Abbey, Ibrahim, Bălan
Rezerve: Gurău, Răduț, Meijer, Moraru, Idris, Lekiatas, Raicea, Negru, Dragu
Antrenor: Marius Croitoru

CS Afumați: Chioveanu – Lazăr, Duțu, Robicek – Nicola, Moussinga Zaina – Beșleagă, Stanciu, Ionică
Rezerve: Obretin, Ghineț, Gheoaie, Enache, Hussein, Buracu, Preda, Dumitrache
Antrenor: Vasile Neagu