UTA a făcut spectacol în Gruia. CFR Cluj de nerecunoscut. Fanii i-au cerut demisia lui Dan Petrescu

UTA s-a distrat în Gruia. A învins-o cu 3-1 pe CFR Cluj în etapa cu numărul 11 din Superliga.

Echipa pregătită de Dan Petrescu este pe locul 6 cu 15 puncte, în timp ce arădenii sunt pe poziția a 11-a, cu 12 puncte.

CFR Cluj – UTA 1-3

Arădenii s-au distrat în Gruia. Au deschis scorul după doar 12 minute prin Costache. CFR Cluj a restabilit egalitatea în minutul 48. Korenica i-a centrat în careu lui Tachtsidis, iar grecul a reluat cu capul în plasa porții lui Popa. UTA a trecut însă în avantaj după reușita lui Omondi, din minutul 64, pentru ca Kadiri să marcheze al treilea gol al arădenilor în minutul 78. Pentru UTA este a doua victorie din acest sezon.

Fanii clujeni s-au înfuriat și i-au cerut demisia lui Dan Petrescu.

Echipele de start

CFR Cluj: Popa – Abeid, Bolgdao, Boben, Rocha – Fica, Djokiovic, Tachtsidis – Deac, Munteanu, Korenica
Rezerve: Hindrich, Camora, Iacob, Kun, Ilie, Kresic, Keita, Filip, Artean, Postolachi, Păun, Michael
Antrenor: Dan Petrescu

UTA: Popa – Poulolo, Conte, Trif – Cîmpanu, Hrezdac, Joao Pedro, Van Durmen, Râpă – Omondi, Costache
Rezerve: Mitrovic, Bocea, Benga, Mihai, Mabea, Dumiter, Ghezali, Zsori, Kadiri, Cristea
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj Napoca)
Arbitru: Radu Petrescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Mircea Grigoroiu