Final incendiar la Ploieşti! S-a terminat Petrolul – Hermannstadt. Umilinţă totală pentru echipa lui Marius Măldărăşanu

Final incendiar la Ploieşti! S-a terminat Petrolul – Hermannstadt. Umilinţă totală pentru echipa lui Marius Măldărăşanu. A fost o partidă de căşmar pentru sibieni care au încasat trei goluri în doar 20 de minute.

Echipa lui Marius Măldărăşanu a venit la Ploieşti pentru a câştiga, dar a încasat-o grav şi se află aproape de retrogradare.

S-a terminat Petrolul – Hermannstadt

Gazdele au început meciul tare şi au deschis scorul după doar 6 minute prin Ricardinho. Oaspeţii au încercat să revină în joc, dar au încasat repede şi golul de 2-0, de la tânărul Rădulescu. Acelaşi Rădulescu a făcut dubla în minutul 26.

Sibienii au revenit pe tabelă la trei minute de la reluare, după reuşita lui Buş. S-a făcut însă repede 3-1, în minutul 63. Grozav a fost cel care a marcat. Bempah putea face 5-1 în minutul 87, dar a lovit doar bara. Scor final Petrolul-Hermannstadt 4-1 şi gazdele au urcat pe locul secund în Superliga, în timp ce sibienii au coborât pe locul 7 şi ar putea să coboare şi mai mult în clasament, după următoarele meciuri ale rundei.

Petrolul – Hermannstadt, echipe de start

Petrolul: Petrolul: Zima – Ricardonho, Papp, Huja, Dumitriu – T. Keita – M. Rădulescu, Hanca, Jyry, Grozav – Tudorie
Rezerve: Eșanu, Stănică, Roche, Boțogan, Jahic, Tolea, Bempah, Irobiso, Moussaki, D. Radu, Bucur, D. Ilie
Absenți: Fabricio Baiano
Antrenor: Mehmet Topal

Hermannstadt: Muțiu – Antwi, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Neguț, Murgia, V. Ivanov, Ianis Stoica – Chițu, S. Buș
Rezerve: Pop, Bejan, D. Iancu, Căpușă, Biceanu, A. Luca, Selimovic, R. Deaconu, Balaure, A. Oroian, Kujabi, R. Popescu
Absenți: Selimovic, Markovic (accidentați)
Antrenor: Marius Măldărășanu