Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzaţie! Marchează gol după gol la actuala echipă. Ce s-a întâmplat la ultimul meci

Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzaţie! Marchează gol după gol la actuala echipă. S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci. Fundaşul central al celor de la Cracovia a marcat un nou gol în Polonia.

Fundaşul lui Mircea Lucescu, Virgil Ghiță, a marcat în eșecul cu Sandecja, scor 2-3. Echipa sa a fost eliminată din cupă.

Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzaţie!

În urma acestui eșec, echipa lui Virgil Ghiță a fost eliminată din Cupa Poloniei. Fundașul român a marcat în ultimele 3 partide ale Cracoviei. A mai făcut-o în victoriile din campionat împotriva lui Pogon Szczecin, scor 2-1 și Puszcza, scor 2-1.

Apărătorul convocat de Mircea Lucescu pe lista preliminară pentru meciurile cu Cipru și Lituania a reușit să marcheze de 3 ori în doar 10 zile. Ghiţă a marcat în minutul 81, când echipa sa era condusă, scor 0-1. A marcat după o centrare. Cracovia a preluat avantajul după doar 4 minute, prin golul lui Hasic.

Echipa lui Ghiță nu a reușit să apere avantajul și a fost egalată în minutul 90+3, prin Kowalik. Wilczynski le-a adus victoria celor de la Sandecja în prelungirile partidei. Virgil Ghiță a fost în lotul României la victoriile cu Lituania (3-1) și Kosovo (3-0). Apărătorul a fost rezervă neutilizată în ambele partide.

Lotul preliminar pentru meciurile cu Cipru și Lituania

Portari: Florin NIȚĂ (Damac | Arabia Saudită, 26/0), Horațiu MOLDOVAN (Sassuolo | Italia, 11/0);

Fundași: Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 23/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 23/0), Adrian RUS (Pisa | Italia, 22/1), Andrei BURCĂ (Baniyas | Emiratele Arabe Unite, 33/1), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0);

Mijlocași: Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 19/0), Marius MARIN (Pisa | Italia, 24/0), Răzvan MARIN (Cagliari | Italia, 61/7), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 76/15), Vlad DRAGOMIR (Pafos | Cipru, 0/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 30/8), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 26/5), Ianis HAGI (Rangers | Scoția, 41/5), Florinel COMAN (Al Gharafa | Qatar, 18/1);

Atacanți: Denis DRĂGUȘ (Trabzonspor | Turcia, 17/4), George PUȘCAȘ (Bodrumspor | Turcia, 45/11), Daniel PARASCHIV (Oviedo | Spania, 1/1).