Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Dinamo. Duel pentru play-off între Dorinel Munteanu şi Zeljko Kopic

Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Dinamo. Duel pentru play-off între Dorinel Munteanu şi Zeljko Kopic. A fost o primă repriză la discreţia gazdelor, care au profitat de multele absenţe din tabăra câinilor.

Chiar şi aşa, Dinamo nu a jucat deloc rău în Moldova, în prima parte a disputei. A şi reuşit să deschidă scorul din penalty.

S-a terminat Oţelul-Dinamo

Selmani a marcat de la punctul cu VAR, după un penalty scos tot de către el. Avantajul oaspeţilor a durat însă doar 4 minute. Băieţii lui Dorinel Munteanu s-au aruncat în atac şi au egalat prin Maciel, spre bucuria celor 9678 de spectatori, număr oficial. Băieţii lui Zeljko Kopic au rezistat şi în partea secundă.

Mai mult, oaspeţii au  avut şi o ocazie uriaşă, pe final de meci, spre disperarea lui Dorinel Munteanu. Scor final Oţelul-Dinamo 1-1 şi ambele echipe rămân cu pretenţii la play-off-ul de Superliga.

Echipele de start la Oțelul – Dinamo

Oțelul (4-3-3): I. Popescu – D. Maftei, Cisse, Zivulic, Tomasevic – Cisotti, Lameira, Teles – Maciel, Juric, Al. Pop
Rezerve: Kovalov, Gomes Silva, Adăscăliței, Zhelev, I. Neagu, Tănasă, N. Roșu, Duric, Chira, M. Cojocaru, Andronache, S. Rus
Antrenor Dorinel Munteanu

Dinamo (4-3-3): Golubovic – Sivis, Patriche, Licsandru, Amzăr – Olsen, A. Mărginean, Cîrjan – Soro, Selmani, Milanov
Rezerve: Roșca, Al. Stoian, Opruț, Pașcalău, Caragea, Politic, Rotund, Costin
Absenți: Abdallah, Homawoo, Bordușanu, A. Florescu, Bani, Gnahore, Boateng, P. Neagu
Antrenor Zeljko Kopic

Stadion: Oțelul (Galați)
Arbitru: Viorel Flueran / Asistenți Adrian Popescu (ambii din Craiova), Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Arbitru VAR: George Găman (Craiova). Asistent VAR: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)