‘Părea ruginit!’. Reacţia englezilor despre Radu Drăgușin. Tricolorul a fost titular la Tottenham

Radu Drăgușin a fost integralist în partida directă dintre Tottenham și Coventry, scor final 2-1, duelul contând pentru 16-imile Cupei Ligii Angliei! Englezii, însă, nu au fost mulțumiți de evoluția stoperului român.

Internaționalul român nu a primit un calificativ pe măsură, ci mai degrabă o notă la limită, de trecere. După spusele jurnaliștilor englezi, Drăgușin „părea ruginit”.

Reacţia englezilor despre Radu Drăgușin!

Rivala celor de la Tottenham a deschis scorul serii în minutul 63, prin Thomas-Asante, din centrarea lui Bassette. Drăgușin nu a fost nici pe aproape de a-l bloca pe adversarul său.

Presa din Anglia i-a acordat internaționalului român doar nota 5.

„Radu Drăgușin: Românul s-a chinuit să țină pasul cu Bassette, care a tras peste poartă, în minutele de dinainte de pauză. 5!”, a notat și spurs-web.com.

Pe de altă parte, Radu Drăgușin nu a fost catalogat drept cel mai slab de pe teren de către jurnaliștii de la The Standard. Prestația atacantului Timo Werner a fost notată cu 3, iar cea a portarului Fraser Forster cu 4.

Spurs Web a avut o părere chiar mai proastă despre Werner, pe care l-a notat cu 2.