Verdictul italienilor după dezastrul trăit de Parma! Cum s-a descurcat Dennis Man. Probleme pentru Valentin Mihăilă

Parma a teminat în genunchi meciul cu Udinese, scor 2-3. Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari și au oferit câte o pasă de gol. La final, internaționalii români au primit al doilea cel mai mare calificativ din tabăra Parmei.

Mihăilă pare însă urmărit de ghinion. A fost schimbat în ultimele minute după ce a acuzat o accidentare. Românul a fost ajutat de un coleg să părăsească terenul.

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă

Parma a început bine meciul de pe teren propriu și a condus 2-0. Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari cu Udinese și s-au făcut remarcați fiecare cu câte o pasă de gol. În minutul 3, Del Prato a marcat dintr-o pasă foarte bună lui Valentin Mihăilă. Apoi a venit și rândul lui Man. Internaționalul român i-a dat o pasă bună lui Bonny, iar acesta a înscris pentru 2-0. Udinese a marcat trei goluri după pauză.

Dennis Man, schimbat în minutul 70 cu Almqvist, a fost notat de către cei de la Sofascore cu 7,0.

Valentin Mihăilă a părăsit terenul în minutul 88, după ce s-a accidentat. A fost notat cu 7,0.

Internaționalii români au primit al doilea cel mai mare calificativ din tabăra Parmei. Adrian Bernabe și Ange-Yoan Bonny au fost notați cu (7,4). Florian Thauvin a fost omul meciului, cu 9,6.

Udinese este lider în Serie A, cu 10 puncte, în timp ce echipa românilor este pe locul 12, cu 4 puncte.