Meci de coșmar pentru Dennis Man și Valentin Mihăilă! Parma a comis-o sub privirile lui Mircea Lucescu. Contribuții importante ale celor doi tricolori

Parma a pierdut meciul cu Udinese, scor 2-3, contând pentru etapa a 4-a din Serie A. Dennis Man și Valentin Mihăilă au reușit câte un asist. Echipa românilor a condus cu 2-0, dar a terminat în genunchi.

Cei doi tricolori au fost urmăriți din tribune de Mircea Lucescu. Selecționerul își continuă munca după ce naționala României a câștigat primele două meciuri din Liga Națiunilor.

Dennis Man și Valentin Mihăilă câte un asist cu Udinese

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari cu Udinese și s-au făcut remarcați fiecare cu câte o pasă de gol. În minutul 3, Del Prato a marcat dintr-o pasă foarte bună lui Valentin Mihăilă. Apoi a venit și rândul lui Man. Internaționalul român i-a dat o pasă bună lui Bonny, iar acesta a înscris pentru 2-0. Oaspeții au egalat în partea secundă prin Lucca (49) și Thauvin (68). Parma a rămas în 10 oameni, iar Udinese preluat conducerea.

În minutul 70, Fabio Pecchia a decis să-l înlocuiască pe Man cu Almqvist. Mihăilă a fost și el schimbat în ultimele minute după ce s-a accidentat.

Cei doi români au fost urmăriți din tribune de Mircea Lucescu.

Echipele de start
Parma (4-2-3-1): Chichizola – Del Prato, Balogh, Circati, Coulibaly – Sohm, Garcia – Man, Mihăilă, Cancellieri – Bonny
Antrenor: Fabio Pecchia (51 de ani)

Udinese (3-5-2): Okoye – Kristensen, Bijol, Giannetti – Ehizibue, Lovric, Karlstrom, Payero, Kamara – Thauvin, Lucca
Antrenor: Kosta Runjaic (53 de ani)

Arbitru: R. Abisso (Italia)
Arbitri asistenți: F. Bercigli și F. Cortese (ambii din Italia)
Arbitru VAR: A. Di Paolo
Arbitru asistent VAR: M. Gariglio