Mircea Rednic, resemnat după egalul cu Hermannstadt. Mesaj clar pentru jucători: ‘Nu au avut curajul de care era nevoie’

Mircea Rednic a părut resemnat după egalul cu Hermannstadt, scor 1-1. Antrenorul a declarat că rezultatul a fost unul echitabil.

UTA are o singură victorie în acest sezon  și este pe locul 14, cu doar 8 puncte după 9 etape.

Mircea Rednic, resemnat după egalul cu Hermannstadt

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 64 prin Aurelian Chițu. Gazdele au egalat  după penalty-ul transformat de Joao Pedro.

„Sunt mulțumit cu un punct. Am avut o primă repriză bună, o bară. Am controlat ceva timp jocul. Nu am avut ocaziile din celelalte meciui, dar și adversarul a stat foarte bine în teren.

Nu au avut curajul de care era nevoie.

Am început prost repriza a doua. Oboseala la jucători s-a văzut, multee mingi pierdute. Am pierdut mijlocul terenului. Ei ne-au blocat. Nu am contat în față.

Oricum, bine că au egalat. Băieții au crezut, au pus presiune. E un rezultat echitabil cred eu.

Se simte o presiune și din partea fanilor. Toți vrem mai mult.  Normal că mă enervez, ne-am propus mai mult. Pauza asta nu ne-a ajutat. Noi trebuie să scoatem echipa din situația asta.„, a spus Rednic după meci.