Final incendiar la Arad! UTA și Hermannstadt au terminat la egalitate. Echipa lui Mircea Rednic rămâne cu o singură victorie în acest sezon

UTA și Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, în penultimul meci al etapei cu numărul 9 a Superligii.

Sibienii sunt pe locul 7, cu 12 puncte, în timp ce UTA este pe 14, după ce a acumulat 8 puncte.

UTA – Hermannstadt 1-1

UTA Arad și Hermannstadt și-au împărțit ocaziile în prima repriză, dar la pauză scoul a fost 0-0. După reluare, sibienii au deschis scorul. Balaure a centrat bine pentru Chițu, iar vârful sosit de la FCU Craiova a marcat. În minutul 73, UTA a primit un penalty, în urma unui henț în careu comis de Găman. Joao Pedro a înscris fără probleme și a restabilit egalitatea.

Echipele de start

UTA : R. Popa – Dozi, Poulolo, Benga, Trif – Fabry, Van Durmen, Hrezdac – Costache, Kadiri, Omondi
Rezerve: A. Mitrovic, Râpă, J. Pedro, C. Mihai, Mabea, Ghezali, Ezekiel, Dumiter, Conte, Cîmpanu, I. Borcea
Absenți: Iliev (accixdentat).
Antrenor: Mircea Rednic

Hermannstadt : Căbuz – Oroian, Găman, I. Stoica, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu, Stoica – Chițu
Rezerve: Muțiu, I. Pop, Antwi, Bejan, Biceanu, Buș, Căpușă, Iancu, Kujabi, Luca, Neguț, R. Popescu
Absenți: Selimovic, Markovic (accidentați).
Antrenor: Marius Măldărășanu