Final incendiar în Crâng! S-a terminat Gloria Buzău-U Cluj. Ce au făcut oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău

Final incendiar în Crâng! S-a terminat Gloria Buzău-U Cluj. Ce au făcut oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău pe terenul nou promovatei. A fost un meci la discreţia oaspeţilor, care au beneficiat şi de o gafă de arbitraj.

Prima repriză le-a aparţinut oamenilor lui Ioan Ovidiu Sabău. Aceştia au beneficiat şi de un penalty acordat nu uşor, ci foarte uşor.

S-a terminat Gloria Buzău-U Cluj

Arbitrul a văzut doar el un penalty în minutul 27. Dan Nistor a executat foarte bine şi a deschis scorul. S-a făcut deja 2-0 pentru oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău chiar înaintea pauzei. A înscris Thiam, după un contraatac, în minutul 43. Asta spre disperarea celor
3350 spectatori care au asistat la meci, cifră oficială.

Andrei Prepeliţă a făcut schimbări la pauză, dar buzoienii nu au reuşit să revină pe tabela de marcaj.  Scor final Gloria Buzău-U Cluj 0-2 şi oaspeţii continuă seria bună de rezultate în Superliga. De partea cealaltă, gazdele sunt ultimele în clasament.

Echipele de start în Gloria Buzău – U Cluj

Gloria Buzău (4-3-3): Greab – Scheda, Turda, Dr. Grigore, Gladun – Tavares, Canadija, Akhmatov – I. Gheorghe, Matos, Işfan
Rezerve: Răilean, Cr. Dumitru, Tescan, D. Benzar, Sălceanu, Dobrosavlevici, S. Pîrvulescu, Budescu, T. Călin, Mihaiu, Prejmereanu, Al. Stan
Antrenor Andrei Prepeliță

U Cluj (4-2-3-1): Gertmonas – R. Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Raţă, D. Nistor, Thiam – Blănuţă
Rezerve: Gorcea, Oancea, Van der Werff, Briz, G. Simion, Codrea, Silaghi, Moraru, Sfaiţ, Pereira, Tchassen