Italienii au dat verdictul! Anunţul momentului despre Dennis Man. Şi Valentin Mihăilă, direct vizat

Dennis Man, alături de conaționalul său, Valentin Mihăilă, au făcut furori în Parma – AC Milan, 2-1! Românii nu se lasă mai prejos în Serie A, continuând evoluțiile spectaculoase. Tot aceeași doi atacanți au contribuit considerabil la promovarea Parmei în primul eșalon al Italiei.

Mihăilă s-a infiltrat printre rivali, însă a ratat, nesperat, mai multe șuturi pe poartă. Man, pe de altă parte, a reușit să înscrie încă din minutul 2 al partidei.

Anunţul momentului despre Dennis Man!

Man a fost înlocuit în minutul 75 al serii. Mihăilă a părăsit gazonul cu cinci minute înaintea conaționalului său.

Cei doi au fost notați considerabil de către SofaScore. Dennis a primit cea mai mare notă din echipa Parmei, la egalitate cu Almqvist, 7,5.

Mihăilă, pe cealaltă parte, a fost notat cu doar 6,5.

În cealaltă tabără, omului meciului de la AC Milan a fost desemnat Cristian Pulisic, notat cu 7,7.