Gigi Becali a dat cărţile pe faţă! Ce se întâmplă, de fapt, la FCSB. L-a dat de gol pe Elias Charalambous

FCSB a remizat în duelul direct cu austriecii de la LASK Linz, 1-1, în cadrul primului tur al play-off-ului de calificare în grupele Europa League! Gigi Becali nu a fost dezamăgit de rezultat.

Mai mult de atât, omul de afaceri din Pipera a fost extrem de mulțumit de condiția fizică pe care o au elevii lui Elias Charalambous. Becali crede că, la ora actuală, FCSB este cea mai puternică echipă din cupele europene.

Gigi Becali a dat cărţile pe faţă!

Meciul retur cu LASK Linz este programat joi, 29 august, de la ora 21:30, pe stadionul „Steaua”.

„Da, e o problemă cu condiția fizică. Suntem cei mai puternici din toată Europa la condiție fizică. Asta am văzut! La condiție fizică, da, e o problemă mare. Suntem prea puternici! Da, mă, da, păi așa este.

N-ați văzut? A doua repriză, adversarul nu mai poate să treacă centrul terenului, ce înseamnă asta? E o problemă cu condiția fizică. Păi nu e așa? Nu știu ce scoate Charalambous, dar așa echipă n-am avut, să alerge atâta în repriza a doua, pressing, nu-i lași nici să respire. Dar trebuie să o facă din prima!”, a spus Gigi Becali.