Lovitură totală pentru Florinel Coman! Echipa tricolorului a încasat-o. Cum s-a descurcat jucătorul român

Florinel Coman este titular incontestabil la noua sa echipă. Nota pe care a primit-o fostul atacant al roș-albaștrilor după meciul pierdut cu 1-0 din etapa a doua a campionatului din Qatar.

Puțin peste 5 milioane de euro reușit să obțină FCSB după transferul lui Florinel Coman la Al-Gharafa. Atacantul a semnat un contract valabil până în2027.

Lovitură totală pentru Florinel Coman!

Titular incontestabil și în al doilea meci al echipei din acest nou sezon de campionat, Florinel Coman nu a reușit să ajute echipa să câștige. Al-Gharafa a pierdut în fața celor de la Al Ahli Doha cu scorul de 1-0.

Singurul gol al partidei a fost dat în minutul 16, de Yansane. Gazdele au mai înscris și în minutul 35, însă golul nu a vost validat din cauza ofsaid-ului.

Pentru prestațiile sale, experții de la Sofascore l-au notat pe Florinel cu nota 7. Cea mai mare notă a echipei a primit-o căpitanul Ferjani, 7,8, iar Joselu a fost notat cu 7,4. Media echipei a fost de 6,95.

În schimb, media celor de la Al Ahli Doha a fost de 6,92, potrivit sursei menționate mai sus.

După două etape, noua echipă a lui Coman este pe locul 11 din 12. Arabii au reușit să adune doar un punct.