Răzvan Lucescu trăiește periculos în Champions League! Egal spectaculos în deplasare. Câștigătoarea dublei o poate întâlni pe FCSB

Echipa lui Răzvan Lucescu a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul cu Malmo în prima manșă a turului trei preliminar de Champions League. Meciul s-a jucat pe „Eleda Stadion” din Malmo. Returul se joacă peste o săptămână, la Salonic, pe „Toumba”, de la ora 20:30.

Câștigătoarea dintre cele două echipe va juca în play-off cu trupa care va triumfa în „dubla” dintre FCSB și Sparta Praga.

Răzvan Lucescu trăiește periculos. Malmo – PAOK 2-2

Pontus Jansson a deschis scoul cu lovitură de cap din șase metri în minutul 28. PAOK și-a revenit rapid și a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. În ultimul minut al primei reprize, Brazilianul Taison a restabilit egalitatea. Sebastian Nanasi i-a readus în avantaj pe suedezi, pentru ca echipa antrenorului român să egaleze în minutul 75, prin Mady Camara

„Calificarea se va juca în două meciuri. Trebuie să ținem cont că va fi returul la Salonic peste o săptămână, unde nu va fi simplu pentru Malmo”, spunea Lucescu înainte de meci.

Echipele de start din Malmo – PAOK:

Malmo: Dahlin – Larsen, Jansson, Zatterstrom, Busanello – Bolin, Johnsen, Pena, Nanasi – Thelin, Botheim
Rezerve: Persson, Friedrich, Makolli, Olsson, Christiansen, Berg, Rosengren, Rieks, Ali, Loukili, Haksabanovic, Jorgensen
Absenți: Tinnerholm, Moisander, Lewicki, Vecchia
Antrenor: Henrik Rydstrom

PAOK: Kotarski – Jonny, Kedziora, Koulierakis, Baba – Schwab, Ozdoev, Zivkovic, Konstantelias, Taison – Brandon
Rezerve: Tsiftsis, Michailidis, Sastre, Thimianis, Vieirinha, Troost-Ekong, Camara, Tsingaras, Murg, Chalov, Despodov, Tissoudali
Antrenor: Răzvan Lucescu